Охрид

СВР Охрид спроведе контроли во сообраќајот, изречени казни за непрописно запирање и паркирање

СВР Охрид спроведе контроли во сообраќајот, изречени казни за непрописно

Охрид, 18. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти септември 2021 година, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници во Охрид регистрирале три прекршоци за непрописно запирање

Туризам

Covid-19

177 деца од ООУ „Братство Единство“ од Охрид се во изолација поради контакт со професори позитивни на Covid-19

177 деца од ООУ „Братство Единство“ од Охрид се во изолација поради контакт

Охрид, 17. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – 177 деца од ООУ „Братство Единство“ од Охрид се во изолација поради контакт со професори кои се позитивни на Covid-19. Информацијата за порталот

Локална Самоуправа

Од денеска до 24-ти септември затворен за сообраќај дел од улицата „Кленоец“ кај Касарната

Од денеска до 24-ти септември затворен за сообраќај дел од улицата

Охрид, 17. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Поради одржување на Меѓународната вежба NATO EADRCC (Евроатлански центар за координација на одговор при катастрофи), која ќе се реализира Охрид, во

Дебрца

Објавен составот на независната листа за Дебрца под слоганот „Заедно за Дебрца“

Објавен составот на независната листа за

Белчишта, 16. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – По официјалната потврда од страна Општинската изборна комисија (ОИК), објавен е составот на

Струга

561 нови случаи на Covid-19, 10 новозаболени, 1 оздравено и 1 починато лице од Охрид

561 нови случаи на Covid-19, 30 новозаболени

Скопје, 17. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 4.384 тестирања, при што се регистрирани 561 нови

Хроника

СВР Охрид спроведе контроли во сообраќајот, изречени казни за непрописно запирање и паркирање

СВР Охрид спроведе контроли во сообраќајот, изречени казни за непрописно

Охрид, 18. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти септември 2021 година, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници во Охрид регистрирале три прекршоци за непрописно запирање

Партии

Образование

ГФК Охрид Лихнидос денеска дома го пречекува Тетекс

ГФК Охрид Лихнидос денеска дома го пречекува Тетекс

Охрид, 18. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охридските фудбалери ги продолжуваат натпреварите во Втората лига. Во рамки на четвртото коло денеска на домашен терен ќе ја дочекаат екипата на

Култура

33-то издание на Охридски староградски средби

33-то издание на Охридски староградски средби

Охрид, 17. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Денеска ќе се одржи 33-то издание на фестивалот Охридски староградски средби 2021. Ќе настапат 8 пејачки ансамбли од Охрид, Битола, Прилеп, Кичево,

Екологија

РСБСП: Иднината на одржливата мобилност е во твои раце! Вози велосипед!

РСБСП: Иднината на одржливата мобилност е во твои раце! Вози велосипед!

Скопје, 16. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Европска недела на мобилност” е кампања која на иницијатива на Европската комисија, се спроведува секоја година, во периодот од 16-ти до 22-ри

Здравје

177 деца од ООУ „Братство Единство“ од Охрид се во изолација поради контакт со професори позитивни на Covid-19

177 деца од ООУ „Братство Единство“ од Охрид се во изолација поради контакт

Охрид, 17. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – 177 деца од ООУ „Братство Единство“ од Охрид се во изолација поради контакт со професори кои се позитивни на Covid-19. Информацијата за порталот

Економија

И денеска сезонска промоција во Кармен Бауцентар

Сезонска промоција на професионален алат и материјали во Кармен Бауцентар

Охрид, 18. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Веќе втор ден во салонот на охридски Кармен Бауцентар се одржува Голема сезонска промоција. – Искористете ги најповолните цени на професионален