Економија Избор

Брендирани торти и колачи во слаткарницата „Анабела“ by Tamaro

Охрид, 3. август 2015 (ОХРИДПРЕС) – Покрај богатата понуда на свежо месо, овошјето и зеленчукот на зелениот пазар, готовите јадења и секако понудата на производи во маркетите, во склоп на Tamaro од неодамна започна со работа  и слаткарницата „Анабела“, која секојдневно нуди вкусни и слатки задоволства за охриѓани.

Новина во работењето е понудата на брендирани торти и колачи, со потписот на „Анабела“ by Tamaro.

– Станува збор за уникатни, луксузни и висококвалитетни производи, кои се произведуваат по наш патент и секоја носи плочка „Анабела“, која е потврда за автентичноста и квалитетот, велат од Тамаро.

Погледнете дел од асортиманот, а порачки можете да направите на телефонот 078/215-897:

anabelaslatka3anabelaslatka4anabelaslatka6anabelaslatka5anabelaslatka1

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука