Zrk Vardar

Започнува завршниот турнир во женската ракометна Лига на Шампиони

Будимпешта, 7. мај 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денеска и утре во Будимпешта ќе се одржи завршниот турнир во Лигата на шампионите каде нашиот шампион, ЖРК Вардар ќе се обиде да ја освои европската титула.

Индира Кастратовиќ е задоволна од подготовките и се надева дека се ќе функционира беспрекорно  и ракометарките ќе се прикажат во одлично издание.

Полуфиналната средба со ракоматарките на Букурешт е денеска во терминот 17.45 минути , додека претходно од 15.15 минути ќе играат Будуќност и Ѓер. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: ЖРК Вардар