patbukovo1

Внимателно кон Ресен, се асфалтира делот после „Буково“ (Фото)

Охрид, 16. мај 2016 (ОХРИДПРЕС) – Доколку патувате кон од Охрид кон Ресен, бидете внимателни на потегот после превојот „Буково“, каде се врши асфалтирање на коловозот.

Станува збор са санација на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково со должина од 27 километри.

patbukovo2Инвестицијата е вредна 6 милиони евра и очекувам дека ќе биде готов до септември. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес