tamaromortadelafinale5

Денес и утре „Среќни и слатки 60 минути“ со „Винчини“ и „Тамаро“ на Супер радио

Охрид, 23. февруари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Охридските „Тамаро“ маркети денес и утре во периодот од 15:00 до 16:00 часот во „Тамаро 7“ маркетот лоциран на улицата „АСНОМ“, во населбата „Бејбунар“.

– Повелете на слатка забава во нашиот маркет. Ќе се дружиме со слатките производи на „Винчини“. Екипата на Супер радио е стандардно тукa и слушателите во живо ќе имаат можност да добијат и по некоја награда од нашите пријатели, порачуваат од „Тамаро“.

Забавата започнува точно во 15:00 часот. Бидете на 97.00 MhZ на FM скалата или слушајте во живо на www.superradio.com.mk или на www.ohridpress.com.mk. (крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес