Durant

НБА: Кевин Дурент заработи незгодна повреда во Вашингтон (видео)

Вашингтон, 1. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Голден Стејт синоќа бе апоразени во Вашингтон а оваа сезона може да се претвори во кошмар по повредата на Кевин Дурент.

Дурант на теренот мина само две минути, кога на бизарен начин заработи сериозна повреда на коленото, откако неговиот соиграч Заза Пачулија при пад на под налегна на ногата на несреќниот Дурант.Познатиот американски новинар, Адријан Војнаровски, кој секогаш е добро упатен во кошаркарските случувања објави дека оваа сезона за Дурент е завршена.

Клубот соопштил дека дури откако ќе биде направена магнетната резонанца ќе можат да соопштат колкава пауза го очекува Дурент, односно дали тој ќе паузира неколку недели или за него сезоната е завршена. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива