alexis sanchez

Јувентус нуди 30 милиони евра за Алексис Санчез

Торино, 5. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Раководството на „старата дама“ подготви 30 милиони евра за Алексис Санчез и го направи првиот чекор за ангажман во летниoт преоден рок.

Чилеанскиот интернационалец ова лето најверојатно ќе си замине од „Емирати“ со оглед дека одби да го продолжи договорот, кој има важност до 2018 година. Доколку Арсенал сака да заработи на неговата продажба, тоа треба да го стори токму во летниот преоден рок.

За Алексис Санчез заинтересирани се и Севилја,Атлетико Мадрид и ПСЖ. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива