mr.i 8 mart

Осмомартовски журки низ охридските кафулиња

Охрид, 8. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Покрај хотелите и рестораните и охридските кафулиња со организирани забави се приклучуваат во одбележувањето на 8 март.

Во Mr.I вечерва од 21 часот ќе настапи Анита Мицова. Оттаму ветуваат супер забава со одлична музика, во опуштена атмосфера.

liquid 8 mart

Нашиот сограѓанин Ѓоко Танески ќе ја загрева празничната атмосфера во Cuba Libre Beach. Почетокот е во 22 часот.

Во кафе барот Liquid гостува кавадарчанката Наташа Малинкова. За припадничките на понежниот пол до 23 часот ќе следуваат гратис коктели.

aquarius 8 mart

Денот на жената со журка ќе биде прославен и во Terazza Aquarius. За одличната забава ќе се погрижат Камелеон Банд. Почетокот е во 22 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес  фото: архива