evergrin trio

Уште една забава со „Тhe Evergrееn trio” во Cuba libre

Охрид, 25. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Вечерва во објектот на „Cuba libre” плажа, ќе настапува „Тhe Evergrееn trio”.

Триото го сочинуваат проф. Емилија Маринова – вокал и пијано, Јане Тодороски – бас и Филип Стојковски – тапани.

За охридската публика ќе изведат репертоар од одбрана музика. Препознатливи по квалитетната музика и по уникатноста, секогаш привлекуваат внимание кај посетителите на добрите забави.

Почетокот на настанот е во 22.00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива