policija6

Исчезна 28 годишна охриѓанка

Охрид, 13. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Вчера во попладневните часови во полициската станица во Охрид, 64-годишниот охриѓанец Д.Б. пријавил дека исчезнала неговата ќерка Б.Б. – 28 годишна.

Девојката на 10-ти овој месец, околу 14.00 часот излегла од семејниот дом и не се вратила.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето. (Крај)

извор: МВР фото: архива