perokalimero

In Memoriam: Почина Перо Петрески Калимеро

Охрид, 18. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Денес во Охрид, во 65-та година од животот, почина Перо Петрески Калимеро, поранешен советник во Советот на општина Охрид.

Посмртните останки на Петрески ќе бидат изложени во капелата на Градските гробишта во Охрид утре, од 13:00 до 14:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес