dzamijaohridcentar

Работник од Битола повреден при реконструкција на верски објект во Охрид

Охрид, 19. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – На 18-ти април 2017 година, во 14.30 часот во Охрид, 51-годишниот Д.К. од Битола, изведувајќи градежни работи во верски објект  улицата „Св. Климент Охридски“, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.

– Истиот со возило на Итна медицинска помош бил префлен во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива