saskokocev

Сашко Коцев во Охрид ќе гостува со стенд ап комедијата „Детоксикација“

Охрид, 20. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Еден од најдобрите и најпопуларни македонски стенд ап комичари и актери, Сашко Коцев, за прв пат ќе има свое самостојно стенд ап шоу во Охрид.

Настанот ќе се одржи на 6 мај, сабота, во 20:00 часот во големата сала на НУ Центар за култура „Григор Прличев” – Народен Театар Охрид.

Билетите по цена од 200 денари се пуштени во продажба на продажното место – музичка продавница „Зи Зи Топ“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива