Bogdanovic

Победа на ЦСКА Москва,повторно брејк на Фенербахче

Атина, 21. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на Фенербахче се блиску до завршниот турнир во Евролигата, откако постигнаа нова победа над Панатинаикос, и по двата меча во Атина водат во четвртфиналната серија со 2-0. Фенербахче во вториот натпревар славеше со 80-75.

На вториот синоќешен дуел ЦСКА Москва поведе со 2-0 во серијата со Баскониа откако во последните секунди од натпреварот славеше со 84-82.

Третите натпревари од оваа серија ќе се одиграт во вторник, во Истанбул и Виториа. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива