poplavaakvarius1

Неподнослива леснотија на неодговорноста, нов дожд, стари проблеми (Фото)

Охрид, 17. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Силниот, но краткотраен дожд повторно предизвика сериозни проблеми за жителите од стариот дел на градот.

Тие, но и сопствениците на угостителските објекти, кои се наоѓаат на овој исклучително атрактивен дел на градот, со право се револтирани, поради немањето слух кај одговорните за решавање на овој проблем, кој тлее веќе цела деценија.

Погледнете на што личеше овој дел на градот после денешниот дожд.

poplavaakvarius2 poplavaakvarius3

извор: ОхридПрес фото: Тераса Аквариус