policijaopsta

На Ќафасан приведено лице од Албанија

Струга, 19. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Вчера попладне на граничниот премин „Ќафасан“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Р.К., 51-годишен, од Р.Албанија, евидира на стоп-листата со мерка „задржи и извести“.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од полициската станица Охрид за понатамошна постапка. (Крај)

извор: МВР фото: архива