Избор Охрид

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 25. степени

Охрид, 10. јуни 2017 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Кон крајот на денот ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 24. степени.

vremenska100617– Во недела ќе преовладува променливо облачно време, на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а не е исклучена и појава на невреме со град и засилен ветер. Потоа следува стабилизирање на времето со покачување на дневната температура, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: Метео/ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука