ambrosianadvor

Богата викенд агенда на плажата Ambrosia

Охрид, 14. јули 2017 (ОХРИДПРЕС) – Тридневна незаборавна забава ветуваат од новоотворената плажа Ambrosia.

Во текот на денов, за забавата се погрижи DJ Branchez. Вечерва од 23:00 до 02:00 часот следува одлична журка со DJ Dimitri from Chair (Pikisipi / SAF).

ambrosia_1_360x640

Утре во терминот од 14:00 до 17:00 часот забавата ќе му биде доверена на DJ Jane од Супер радио, а во вечерните часови од 23:00 – 02:00 часот е настапотна DJ Lephonq

Во недела пак ве очекува одлична денска забава со DJ Erbil & Goran Papaz & Daniel Joveski. Супер атрактивно лето на плажа Ambrosia. (Крај)

извор: ОхридПрес   фото: архива