akvariusfudbal1

Супер куп за супер дружба во Аквариус со Златен даб, Тамаро и Супер радио (Фото)

Охрид, 9. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа ја однесоа победата во финалето на Супер купот во Скопје против Манчестер Јунајтед.

Во познатиот охридски кафе бар Аквариус синоќа се одржа супер дружба за време на финалето со ладен Златен даб, но и многу други награди за сите посетители.

Во организација на Тамаро и Супер радио, заедно со Златен даб, гледавме врвен фудбал, а многу од посетителите добија и вредни награди.

Екипата на Супер радио и водителот Жанко ЗШ Голабоски доделија многу маички, многу ладен Златен даб, а Давор Николоски и Климент Божинов, кои го погодија конечниот резултат добија таблети на подарок.

Погледнете дел од атмосферата.

akvariusfudbal2 akvariusfudbal3 akvariusfudbal4 akvariusfudbal5Првиот таблет за Давор Николоски

akvariusfudbal6Вториот за Климент Божинов

akvariusfudbal7 akvariusfudbal8извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес