djjane

Dj Jane вечерва во Kadmo

Охрид, 9. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Еден од најдобрите охридски Дџ-и, Dj Jane вечерва ќе ги забавува посетителите со одбрани свежи летни битови на подиумот на Kadmo Bar во Охрид.

Вечерва, после 23:59 Dj Jane ќе биде зад микс пултот во Kadmo, а локациите каде деновиве ќе можете да го слушате се следни:

– среда 09.08.2017 @Kadmo Bar
– петок 11.08.2017 @Cuba Libre (Havana) Club
– сабота 12.08.2017 @ SUPER RADIO 97FM (Disco Heaven 20-22 часот) & Gold Cafe Ресен (по 22.30 часот)
– недела 13.08.2017 @ Kadmo Bar

Dj Jane е главен уредник на Супер радио, најслушаната локална радио станица во државата. Неговата авторска емисија Disco Heaven веќе полни 12 години можете да ја слушате секоја сабота во редовниот термин од 20-22 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива