uranija_640x360

Претседателот на САНУ во Охрид ќе одржи предавање за невродегенеративните болести

Охрид, 11. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Претседателот на Српската академија на науките и уметностите – САНУ, Владимир Костиќ, во вторник ќе Одржи предавање во куќата на Уранија во Охрид.

Предавањето ќе биде на тема: Невродегенеративните болести како болести на имунитетот – алфа-синуклеинот и Паркинсоновата болест и ќе започне во 20:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес