policija122-640x360

Мртов маж пронајден во куќа во Охрид

Охрид, 11. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Вчера, околу 17:50 часот, во Охрид во куќа на улицата „Лазо Трпоски“ пронајден е починат 58-годишниот А.Т.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Охрид. (Крај)

извор: МВР фото: архива