denari-610x360

Стружанец пуштил во оптек фалсификувана банкнота од 1.000 денари

Струга, 13. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – 42-годишниот Ј.Ѓ. од Струга, на 10-ти овој месец пуштил во оптек фалсификувана банкнота од 1.000 денари во продавница на „Кам“ на улицата „ЈНА“ во Струга.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. (Крај)

извор: МВР фото: архива