cetkar

Владимир Четкар во сабота ќе одржи концерт во хотел „Филип“

Охрид, 13. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Оваа сабота, 19-ти август, познатиот гитарист Владимир Четкар ќе одржи концерт во хотелот „Филип“ во Охрид.

Ова е трета година по ред како се одржува овој концертен евент насловен како „Вино и Џез“ каде публиката ќе може да ужива во авторската музика на Четкар и во извонредните македонски вина. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива