soniquebitola

Sonique годинава на „Бела ноќ во Битола“

Битола, 13. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Традиционално по седми пат и оваа година ќе се одржи настанот „Широк сокак во бело – Бела ноќ во Битола“.

За забавата која ќе се одржи на 26-ти август после 22:00 часот да биде на највисоко ниво, оваа година ќе се погрижи светски познатата супер стар DJ Sonique. Пред неa атмосферата ќе ја загреваат Dj Ricardo Hernandes, Dj Андреј Гошев, Dj Robin Master и Mikel Outzen. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива