Избор Охрид

Пожар над Вапила, се интервенира со авиони за гасење

Охрид, 20. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Пожарот зафати поголем потег над селото Вапила. Интервенираме со наши екипи, а воедно, во моментов гасат и авионите за гасење, информираат од охридската Противпожарна служба за Супер радио.

Пожарот избувна вчера околу 16:00 часот над селото Вапила и во моментов, според послените информации е ставен под контрола.

avionpozariohridУтрово над Охрид надлетуваат и противпожарните авиони, кои интервенираа на барање на Центарот за управување со кризи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука