Избор Охрид Хроника

Девет годишно дете полово нападнато од две малолетни деца во Охрид

Охрид, 20. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, во Медицинскиот центар во Охрид било донесено 9-годишно момче од Охрид, врз кое бил извршен полов напад.

Во 18:20 часот во Полициска станица Охрид, мајката на детето пријавила дека еден ден претходно, на 18-ти овој месец, во периодот меѓу 17:00 до 18:00 часот во нивниот дом, нејзиниот малолетен син бил злоставуван од двајца негови другари на возраст од 12 и 10 години.

За настанот биле запознаени Јавен обвинител и Центарот за социјални работи Охрид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука