spotify

Spotify откри кои песни се стримоваа најмногу ова лето, погодувате ли кој е број 1?

Лондон, 4. септември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Spotify ги објави листите на песните кои се стримоваа најмногу ова лето преку нивниот сервис.

Сигурно погодувате дека „Despacito“ е на првото место и на глобалната и на листата во САД.

Големиот хит на Luis Fonsi, Daddy Yankee и Justin Bieber бил стримован повеќе од 786 милиони пати ова лето. На глобалната листа зад него е DJ Khaled заедно со Rihanna и Bryson Tiller во хитот „Wild Thoughts“, French Montana – „Unforgettable“ е на третото место, Calvin Harris со „Feels“ е на седмото, а „More Than You Know“ на Axwella и Ingrosso е на 15-тата позиција.

Spotify е најдобрата музичка платформа за љубителите на музиката низ целиот свет. Овозможува слушање на музика од сите жанрови и нуди една од најголемите збирки на музика во светот. Со можност за репродукција на песни, за споделување на плејлисти, слушање песни онлајн и офлајн, на Spotify нуди најдобрата платформа за љубителите на музиката низ целиот свет. Spotify доаѓа во три категории, кои можат да бидат слободни, патека и Премиум да се нарекува како точно. Со некои ограничувања на бесплатна верзија на Spotify, премиум верзија на Spotify, нуди една од најдобрите колекција на функции меѓу сите конкуренти низ целиот свет.

Погледнете ги листите:

извор: MixMag Adria фото: архива