ohrid23041

Денес во Охрид сончево време со умерена облачност и температура до 25. степени

Охрид, 13. септември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

УВ индексот ќе биде 6, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 25. степени.

– Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде се потопло. За време на викендот дневните температури насекаде ќе бидат над просекот, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес