Избор Охрид

Земјотрес во Преспа, почувствуван и во Охрид

Охрид, 18. септември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Земјотрес со јачина од 2.4 степени по Рихтер беше регистриран во 14:44 часот во регионот на Охрид.

Епицентарот на потресот бил во Преспанското Езеро на длабочина од 10 километри. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука