cetkar4

Владимир Четкар ќе настапи на годинешниот кумановски Џез фестиивал

Охрид, 20. септември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Познатиот охридски гитарист Владимир Василевски Четкар ќе настапи на годинешното издание на Џез фестивалот „Куманово 2017“.

Фестивалот ќе се одржи во петок, на 22-ри септември во Националната установа, Центар за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, а покрај секстетот на Четкар ќе настапат и МС Бенд и Филип Стевановски бенд. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива