vevcanimecka

Вевчанци ослободија мечка фатена во сајла (Видео)

Вевчани. 2 октомври 2017 (ОХРИДПРЕС) – Ловците членови на друштвото „Церн камен“ од Вевчани вчера ослободија мечка од сајла поставена од несовесни жители во атарот на селото Пискупштина.

Вевчанци уште еднаш на дело покажаа дека се големи вљубеници во природата и како треба да се грижиме за истата.

Погледнете го во продолжение видео записот од самата акција на ослободување на мечката, снимен од членовите на здружението.
извор: ОхридПрес фото: архива видео: лд Церн камен