toseproeski1

Објавена новата песна од Тоше „Light the flame“ (Видео)

Скопје, 5. октомври 2017 (ОХРИДПРЕС) – На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вечерва беше објавена нова негова песна на англиски јазик.

Песната се вика „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

Беше објавена на традиционалниот настан „Ѕвездено небо“ на плоштадот „Македонија“ и е најава за англискиот албум на Тоше. (Крај)
извор: ОхридПрес фото: архива