ohrid0310172

Денеска во Охрид умерено облачно време и температура до 19. степени

Охрид, 11. октомври 2017 (ОХРИДПРЕС) – На дененешниот празничен ден во Охрид ќе се задржи умерено облачно време, со слаб ветер од променлив правец.

Температура ќе се искачи до 19 степени. И во следните денови утрата ќе бидат постудени, а дневните температури ќе бидат во пораст.

Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кога дневната температура благо ќе опадне. (Крај)

извор: Метео фото: архива