rakomet_struga_640x360

Младинците од Кирил Лазаров 7 од Струга ќе играат против Македонија Ѓорче Петров

Струга, 5. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во рамки на младинската ракометна лига денеска во Струга ќе се сретнат домаќинот Кирил Лазаров 7 и Македонија Ѓорче Петров.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала „Нико Нестор“ со почеток од 14:00 часот. Според момнталната состојба на табелата во првата група од младинската машка лига, лидер е тимот на Кирил Лазаров 7. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива