crkvasv.georgij

Литургија по повод Митровден во црквата „Св. Георгиј“ во Струга

Струга, 7. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – По повод утрешниот празник „Св. великомаченик Димитриј Солунски – Митровден“, во црквата „Св. великомаченик Георгиј“ во Струга ќе се служи света архиерејска литургија.

Почетокот на литургијата е во 08:45 часот, а со неа ќе чиноначалствува неговото високопреосвештенство митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско – сиднејски, г. Тимотеј. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива