rakometohrid

„Гладијаторите“ дома го совладаа Прилеп

Охрид, 13. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари прокнижија уште една победа на домашен терен.

Синоќа во „Билјанини извори“, во рамки на осмото коло од Супер лигата го совладаа Прилеп со 30-28, на полувреме 16-13. Со оваа победа, севкупно петта во сезонава, „гладијаторите“ се искачија на втората позиција на табелата со 16 бодови.

rakomettabela

Следниот натпревар ќе го играат во гости кај лидерот на табелата, битолски Пелистер. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес