SilkRoadBanka2

Ограбена Silk Road банката во центарот на Охрид

Охрид, 30. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Нешто пред 11:00 часот денес беше ограбена филијалата на Silk Road банката во Охрид, која се наоѓа во центарот на градот.

Според првичните информации делото го извршило едно маскирано лице, а во моментов на местото на грабежот се увидни екипи на СВР Охрид и Јавен обвинител.

Во текот на денот се очекуваат детали за настанот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес