tamarofrank1

Извлечени првите награди во рамките на проектот „Дрвото на СРЕЌАТА“ во „Тамаро“ (Фото/Видео)

Охрид, 2. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Денес беа извлечени првите добитници на наградите во рамките на проектот „Дрвото на СРЕЌАТА“ со Франк, „Тамаро“ и Супер радио.

Верица, Валентина и Светлана ќе добијат пакет Франк производи, но и специјална и уникатна шолја, посебно брендирана од страна на  BoomerangMugs, кои изработуваат посебно украсени шолји.

tamarofrank2tamarofrank4 Проектот „Дрвото на СРЕЌАТА“ ќе трае еден месец и во него ќе ги пиеме најздравите и највкусните Франк чаеви, но и ќе добиваме вредни награди и подароци.

ikoradioВчера во рамките на „60-те среќни минути со Тамаро“ на Супер радио, Илија Богданоски како претставник на BoomerangMugs, изработи посебна шолја и за еден најсреќен слушател на Супер радио. (Крај)
извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес