Избор Охрид

Утрово Дедо Мраз пристигна на охридскиот аеродром

Охрид, 23. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Рано утрово дедо Мраз „пристигна“ на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“.

Станува збор за групен пречек на Дедо мраз кој Општина Охрид го организираше во соработка со ТАВ Македонија, за децата од претшколска возраст од детската градинка „Јасна Ристеска“. Настанот е дел и од поширокиот проект за прослава на Нова година во Охрид – „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“.

По пристигнувањето на Дедо Мраз на децата им беа поделени новогодишни пакетчиња. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука