Избор Охрид

Предновогодишна хуманитарна забава во Terazza Aquarius (Фото)

Охрид, 24. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Од Terazza Aquarius информираат дека продолжуваат со организација на хуманитарни настани за помош на оние наши сограѓани на кои им е најпотребна.

akvariushumanitarna2 akvariushumanitarna3– И оваа година повторно да најдеме време и да им излезиме во пресрет на тие на кои им требаме. Традиционално во соработка со LC Lychnidos, сега за дечињата од Дневниот центар „Зраци“ од Охрид. Бидете дел, да бидеме хумани, порачуваат од Terazza Aquarius.

akvariushumanitarna4Забавата ќе се одржи денес во периодот од 12:00 до 15:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Terazza Aquarius

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука