Охрид Хроника

Мерцедес ноќеска влета во оградата пред „Охридска банка“ (Фото)

Охрид, 25. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Возило марка „Мерцедес“ доцна синоќа влета во оградата на тротоарот пред „Охридска банка“.     

Banka 1На местото на настанот увид изврши екипа на СВР Охрид. Возачот, кој за среќа не е повреден, бил сам во автомобилот.

Возилото најпрво се излизгало, по што удрило во металната ограда и урнало една електрична канделабра. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука