muzicko_naslovna_640x360

Новогодишен концерт на музичкото училиште „Методи Патче“

Охрид, 27. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Основното музичко училиште „Методи Патче“ од Охрид вечерва ќе одржи Новогодишен концерт, кој традиционално се одржува секоја година.

Учениците, поддржани од нивните ментори, ќе покажат што научиле во текот на годинава.

muzicko koncet

Концертот ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 19:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива