grabezpistol

Ограбено казино во центарот на Струга

Струга, 21. јануари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Рано утрово, околу 05:40 часот, непознато лице изврши грабеж во казино лоцирано во центарот на Струга.

– Маскирано лице, под закана со пиштол, од вработените одзело околу 600.000 денари, по што го напуштило местотото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива