terensportskicentarbiljaniniizvori

Прилепска Победа во Охрид ја пречекува Академија Пандев

Охрид, 11. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Прилепска Победа денеска во Охрид ќе ја пречека екипата на Академија Пандев, во рамки на 23-то коло од Првата македонска фудбалска лига.

Како причина зошто Победа е „домаќин“ во Охрид е реконструкција на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп.

Натпреварот ќе се одргра на Спортско – рекреативниот центар „Билјанини извори“ со почеток во 14:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива