strugaslika

Малолетно девојче падна од петти кат од зграда во Струга

Струга, 21. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Малолетно девојче почина откако падна од петти кат од зградата во која живеело, денеска на пладне во Струга.

СВР Охрид го потврди случајот, но повеќе информации најавија по завршувањето на увидот.

Полициски екипи и јавен обвинител вршат увид на местото на трагедијата. (Крај)

извор: мкд.мк фото: архива