ohridbezvoda

Делови од Охрид до пладне без вода

Охрид, 12. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Делови од Охрид претпладнево се без вода.

Поради интервенција на водоводната мрежа прекин во водоснабдувањето има на улицата „Кеј Македонија“ на потегот од улицата „АСНОМ“ до крстосницата со улицата „Јане Сандански“ и на дел од улицата „Партизанска“ до населбата Охридати, информираат од МЈП „Проаква“ Р.Е Водовод Охрид.

Прекинот ќе трае до 12:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива