Ivan Rakitic

Барселона не може да ги исполни барањата на Ракитиќ

Барселона, 23. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Претседателот на Барселона, Јосеп Марија Бартому, соопшти дека клубот не е подготвен да ги задоволи барањата на играчот од средниот ред, Иван Ракитиќ.

Претходно, хрватскиот фудбалер кажа дека ја отфрлил понудата на ПСЖ, нагласувајќи дека тој чека знак на охрабрување од каталонскиот клуб за продолжување на договорот.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Плусинфо фото: архива