Забава Избор На кафе со...
Охрид, 16. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Вели дека првата награда на Ohrid SUPERSTAR била причината за да се пријави на шоуто. Ако ја добиел, планот бил да си купи „убо точаче“ и со кусурот да оди во слаткара и да им рече: „дајте ми трилече за сите пари“. Повеќе за Илија Богданоски или Илија од […]Прочитај повеќе
Забава Избор На кафе со...
Охрид, 12. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Велат дека за пријатна музика, добра атмосфера и беспрекорна услуга, вреди да се трага, со цел да се дојде до вистинскиот локал. Токму тоа, во пакет со многу неочекувани пропратни пријатни изненадувања, според голем дел од охриѓани, го има во Bistro „Corner“. Денес локалот одбележува една година постење. По […]Прочитај повеќе
Забава Избор На кафе со...
Охрид, 11. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Полна со позитивна енергија и полна со желба да плови во актерството како нејзина животна определбa. Тоа го забележа јавноста гледајќи ја како полуфиналистка на талент шоуто Ohrid SUPERSTAR, тоа го забележа и регионалната О2 телевизија и затоа одлучи нејзе да и ја додели наградата отпочнување на сопствен телевизиски […]Прочитај повеќе
Забава Избор На кафе со... Охрид
Охрид, 8. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Тие беа единствените кои не пеењето, туку танцот како талент ги донесе во финалето на OHRID SUPERSTAR. Пред нив стои нов презивик, учеството на European Grand Prix, еден од најпрестижните танцови натпревари, кој се случува во Барселона. Комплетно ги освоија симпатиите на публиката, ја добија првата награда, но и […]Прочитај повеќе
Избор На кафе со... Спорт
Охрид, 4. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанецот Ненад Ристевски има 24 години и активно тренира бразилска џиу џица. Со него проговоривме за љубовта кон боречките вештини, за неговите почетоци, учествата на интернационални натпревари, како и плановите за во иднина. Супер радио: За оние кои не те познаваат, кој е Ненад Ристевски? Ненад: Јас сум од […]Прочитај повеќе
Забава Избор На кафе со... Охрид
Охрид, 2. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Светлана Вељаноска е матурантка која е на прагот да одлучи што ќе биде нејзина животна определба. Музиката и танцот секогаш ја привлекувале. Во финалето на талент шоуто OHRID SUPERSTAR беше избор на публиката. Неколку збора со Светлана Вељаноска, учесник на OHRID SUPERSTAR има во интервјуто за Супер радио и […]Прочитај повеќе
Забава Избор На кафе со... Охрид
Охрид, 25. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во нејзиното семејство музиката има посебен пиедестал. Обожава англиска литература, а последно се фасцинира и пронаоѓа нова димензија во шпанската музика. На талент шоуто OHRID SUPERSTAR ја пријавила нејзината сестра Марија, за која вели дека е нејзина огромна поддршка во животот. Неколку збора со Емилија Петровска, учесник на Прочитај повеќе
Економија Избор На кафе со... Охрид
Охрид, 22. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – „Тамаро“ маркетите ја започнаа успешната приказна на градење на посебен бренд од 1997 година. Денес важат за еден од лидерите на пазарот на локално и регионално ниво. Деновиве брендот „Тамаро“ одбележува 20 години од постоењето на пазарот. Со над 16 илјади производи, тие се на прво место во Македонија […]Прочитај повеќе
Забава Избор На кафе со... Охрид
Охрид, 20. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – За себе вели дека е амбициозна девојка, годинава полуматурантка во ОУ „Живко Чинго“ во Велгошти. За пријавувањето на Ohrid SUPERSTAR ја охрабрила една од наставничките во училиштето и презадоволна е од наградата која ја доби – песна и спот потпишани од Даниел Јовески, награда која тајно во себе ја […]Прочитај повеќе
Забава Избор На кафе со... Охрид
Охрид, 18. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Ученичка е во ОУ „Григор Прличев“. Има само 14 години, а за себе вели дека е голем другар и дека максимално ќе ја искористи шансата што и` ја даде Талент шоуто Ohrid SUPERSTAR. Додава дека ќе работи на својот талент и дека ќе стане познато име на македонската музичка […]Прочитај повеќе