Забава Избор Охрид Охрид навечер
Охрид, 3. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Синоќа во Охрид имавме уште една потврда дека градот полека станува вистинска Топ дестинација за забава во текот на летните месеци и дека навистина СИТЕ (се) ВО ОХРИД. Античкиот театар синоќа беше избор број еден за сите љубители на добриот звук. Домаќини на вечерта беа Џијан Емин, оркестарот на […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид Охрид навечер
Охрид, 2. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Од Авалон Продукција информираат дека е откажан настапот на популарниот Jax Jones и дека на негово место доаѓа Salvatore Ganacci. – Ве информираме дека во 25 годишната кариера на Авалон Продукција за прв пат се соочуваме со ваква некоректност и аматеризам. Само 24 часа пред неговиот настап во Охрид, агентот […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид Охрид навечер
Охрид, 2. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Охрид ја остава зад себе ноќта која, барем на музички план, ќе биде една од оние кои ќе го одбележат ова лето. Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски, заедно со неговите бројни гости приреди незаборавна ноќ за сите музички сладокусци на сцената на Античкиот театар во Охрид. Искрено, со техника и […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер Струга
Струга, 27. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во рамките на 9-то издание на Green Beach Festival, вечерва во Струга ќе настапи фантастичната Nina Kraviz. – Светската техно дива прогласена од Mixmag за најдобар диџеј во 2017-та, ќе настапи на Green Beach Festival. Вечерва е резервирана за уникатниот музички израз на најхаризматичната појава на електронската сцена, Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 18. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Покрај бројните културни и музички настани, Охрид ова лето претендира да биде и центар на забавата и хуморот. За прв пат во култниот Jazz Inn ќе се одржи Summer Comedy Marathon. – За прв пат толку интензивна програма во градот кој освен тоа што е град на УНЕСКО, слободно […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 18. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Денес ќе се одржи промоција на песната и видео записот за „Кога тапанот ќе стивне“ на Лазар Милошески. Промоцијата ќе се одржи во охридскиот Кадмо бар со почеток во 21:30 часот, по што ќе следува и акустична свирка со Лазар Милошески и Кристијан Ѓоревски. (Крај) извор: ОхридПрес фото: архиваПрочитај повеќе
Забава Избор Охрид Охрид навечер
Охрид, 25. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Со настап на Масимо Савиќ на Антички театар и познатиот Суперстар Dj Tomcraft на Градскиот плоштад, Охрид и официјално го означи почетокот на оваа летна сезона. Концертот на Савиќ, кој се одржа во организација на Авалон продукција, помина во одлична атмосфера и пред преполн Антички театар. Тој околу два […]Прочитај повеќе
Избор Охрид навечер
Охрид, 1. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Од SUN Production најавуваат уште еден фантастичен настан ова лето. Покрај оној кој е веќе закажан за 3-ти август, односно настапот на едно од најголемите имиња во електронската музичка индустрија, одличната Deborah De Luca, два дена претходно, на 1-ви август доаѓа фантастичниот Liquid Soul. – На особено задоволство на […]Прочитај повеќе
Избор Охрид навечер
Охрид, 30. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Најдобриот грчки Dj Dimitris Patsis вечерва ќе има настап во Discoteque Park во Охрид. – Повелете вечерва, повторно на одлична журка со Dimitris Patsis по полноќ во Дискотека Парк. Како и секогаш тој внесува посебна енергија и создава одлична атмосфера, порачуваат организаторите. Дополнителни информации за настанот и Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 26. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Како загревање за првото издание на Lake Summer Fest, во четврток, 28-ми јуни, со почеток во 22:00 часот, во Liquid Cafe ќе се одржи забава со Dj Niki4. Dj Niki4 е американски дј со македонско потекло. Роден е во Скопје, а во САД се преселил во 2002 година. Со […]Прочитај повеќе